O nas

SOLIDNY PARTNER BIZNESOWY

Firma HausWerk wywodzi się z firmy PalettenWerk – jednej z największych firm branży drzewnej i największego producenta palet drewnianych w Europie Środkowo-Wschodniej.

 

Palettenwerk to firma o ugruntowanej na rynku renomie, wśród klientów której znajdują się zarówno największe koncerny, jak i lokalni odbiorcy a 70% produkcji przeznaczone jest na eksport do krajów Europy. Istniejąca od 30 lat, zatrudniająca 300 pracowników i posiadająca 20 rynków zbytu, w tym głównie w Europie Zachodniej. Ugruntowana pozycja rynkowa oraz rokroczny wzrost przychodów zapewniają stabilność finansową spółki i możliwość ciągłego rozwoju oferty.

Firma PalettenWerk zrealizowała we współpracy z Politechniką Krakowską projekt badawczo-rozwojowy współfinansowany przez środki unijne. Efektem tego było wypracowanie optymalnych rozwiązań, które dają z jednej strony stabilność i trwałość konstrukcji – jak w budynkach murowanych, z drugiej strony energooszczędność, która znacznie wykracza poza obecnie przyjęte normy przenosząc nas do roku 2021, a z trzeciej strony zredukowano koszty wytworzenia takiego domu do poziomu niższego niż ceny rynkowe.

 

Firma Palettenwerk na realizację projektu otrzymała dofinansowanie z Unii Europejskiej na poziomie 8 milionów złotych sama inwestując drugie 8 milionów. Za środki unijne firma zrealizowała projekt badawczo- rozwojowy a za środki własne wyposażyła nowoczesną halę montażową i magazynową w bogaty park maszynowy.

 

Za swoje działania na polu nauki i przedsiębiorczości firma PalettenWerk została wyróżniona na tle innych projektów badawczych licznymi nagrodami oraz uznana jako jeden z najlepiej zrealizowanych projektów tego typu.

 

PalettenWerk jest aktywnym członkiem wiodących stowarzyszeń branżowych związanych z budownictwem drewnianym: Galicyjska Izba Budownictwa, Stowarzyszenie Energooszczędne Domy Gotowe, Klaster CleanTech.

Referencje

Nagrody i certyfikaty

Gazele Biznesu

Firma HausWerk w gronie najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce.

Diament Forbesa

Diamenty Forbesa to ranking firm, które najskuteczniej zwiększają swoją wartość. Wśród nich nie zabrakło także HausWerk.

Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju

Prestiżowe wyróżnienie dla firm cechujących się największym stopniem innowacyjności i dbałością o zrównoważony rozwój.

Lider Małopolski

Nagroda dla najważniejszych inicjatyw, spektakularnych dokonań oraz ważnych gospodarczo i społecznie inwestycji w Małopolsce.

ISO 9001

Certyfikat ISO potwierdza, że nasze procedury i instrukcje optymalizują wszystkie procesy w firmie począwszy od zaopatrzenia w surowce, poprzez produkcję i sprzedaż.

PEFC

Certyfikat PEFC poświadcza, że stosowane przez nas drewno pochodzi z legalnego źródła, a także zapewnia, że zasoby leśne są uzupełnianie po wycięciu drzewa.

Partnerzy