PalettenWerk Liderem Małopolski 2019

Niezmiernie miło nam poinformować, że PalettenWerk Kozik Spółka Jawna znalazła się na prestiżowej liście 10 laureatów wyróżnienia Lider Małopolski 2019, pośród takich podmiotów jak Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Szpital Uniwersytecki w Krakowie, Tatry Super Ski czy 4F. Wyróżnienie jest dodatkowo objęte patronatem Marszałka, Wojewody Małopolskiego oraz Prezydenta Krakowa, a dokonania Spółki będą przedstawione w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

 

Dokument do pobrania:

PalettenWerk – Lider Małopolski 2019

 

 

Uchwała nr 1

Zarządu Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski

z dnia 10 lutego 2020 r.

w sprawie wyboru Laureatów Konkursu LIDER MAŁOPOLSKI – NAJLEPSZE PRZEDSIĘWZIĘCIE W MAŁOPOLSCE W 2019 ROKU.

Zarząd Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski postanawia przyznać Tytuł LIDER MAŁOPOLSKI 2019 r.:

 

 

PalettenWerk Kozik Spółka Jawna Jordanów – Krzeszowice – Libertów

PalettenWerk istnieje od 1990 roku i obecnie jest jednym z największych producentów palet drewnianych w Europie. Roczna produkcja to 7 milionów palet, do produkcji których zużywa się blisko 300 tysięcy metrów sześciennych drewna. Produkty są eksportowane do prawie wszystkich krajów w Unii Europejskiej. Prawie 30 lat działalności pozwoliło firmie zyskać bogate doświadczenie w produkcji i dostawach palet dla niemal wszystkich branż i gałęzi przemysłu. Za sukcesem przedsięwzięć firmy stoi doświadczony zespół, w skład którego wchodzi dziś ponad 300 osób. Firma prowadzi swoją działalność w zakresie produkcji palet drewnianych w 3 zakładach produkcyjnych: w Sędziszowie (woj. świętokrzyskie), Jordanowie (woj. małopolskie) i na Ukrainie.

 

Uzasadnienie nagrody:

Od 2017 roku firma rozszerzyła zakres swojej działalności o produkcję i wykonawstwo prefabrykowanych domów drewnianych pod marką Hauswerk, która jest prowadzona w miejscowości Krzeszowice (woj. małopolskie). Cały projekt dotyczył przeprowadzenia prac badawczo-rozwojowych mających na celu opracowanie technologii budownictwa prefabrykowanego na bazie drewna dzięki wykorzystaniu rezultatów prac badawczo-rozwojowych we współpracy z ekspertami, naukowcami i inżynierami budownictwa z Politechniki Krakowskiej (Małopolskie Centrum Budownictwa Energooszczędnego). Projekt został zrealizowany w okresie 01.07.2017-30.06.2019 r. w budżecie przekraczającym 16 mln zł, przy uzyskanym wsparciu UE w wysokości ponad 8 mln zł.

Wizytówką nowego obszaru działalności jest realizowana przez firmę własna inwestycja deweloperska Domy Przyszłości, budowana w miejscowości Libertów (woj. małopolskie).