Komfortowy proces

Bierzemy odpowiedzialność za całość budowy ograniczając Twoje zaangażowanie do niezbędnego minimum. Nie musisz martwić się poszukiwaniem specjalistów różnych dziedzin, kontraktowaniem firm budowlanych czy kontrolą ich pracowników – zrobimy to za Ciebie! Koordynator HausWerk zapewnia:

Bieżący kontakt z inwestorem

Kontraktowanie podwykonawców

Koordynację, nadzór i odbiory prac

Zakup materiałów budowlanych

Rozliczenia finansowe

Transport i logistykę

Opracowanie i kontrolę harmonogramu budowy

Domy prefabrykowane HausWerk powstają w całości w naszym zakładzie produkcyjnym, a ich postawienie do stanu surowego może być skrócone nawet do 3 miesięcy od rozpoczęcia prac montażowych. Oznacza to, że w porównaniu do standardowej budowy skracamy cały proces o 80%. Szybkość stawiania naszych domów sprawia, że przez większość czasu realizacji na placu budowy panuje cisza i porządek. Materiały dostarczane just in time to cała masa kłopotów z głowy, takich jak wpływ czynników atmosferycznych czy ryzyko ich kradzieży lub dewastacji. Dodatkowo, przewidywalność kosztów daje Ci poczucie komfortu i bezpieczeństwa finansowego od prac koncepcyjnych, aż po odbiór kluczy. Współpraca z HausWerk to:

Oszczędność czasu

Szybkość realizacji, eliminacja błędów wykonawczych, brak zaangażowania inwestora przez większość procesu oraz całość prac w jednym miejscu to dla Ciebie oszczędność czasu i stresu związanego z budową.

Budżet pod kontrolą

Dzięki ustandaryzowanemu procesowi produkcji i precyzji wykonania elementów domu możemy dokładnie przewidzieć całościowy koszt jego budowy. Krótki czas realizacji ogranicza wpływ wahań cen materiałów i kosztów pracy.

Dedykowany opiekun

Budując dom z nami, współpracujesz z generalnym wykonawcą. Oznacza to, że nie musisz kontaktować się z szeregiem specjalistów i koordynować ich prac. U nas kontaktujesz się wyłącznie z opiekunem Twojej budowy.

Doradztwo projektowe

Nie tylko budujemy domy, ale także je projektujemy, zapewniając ich nowoczesny design, ergonomię i komfort użytkowania. Nasz zespół stworzy przestrzeń w pełni dostosowaną do każdych potrzeb i oczekiwań.

Eksperci finansowi

Jesteś zainteresowany kredytem lub programami dopłat do budownictwa energooszczędnego? Skorzystaj z darmowego doradztwa naszych ekspertów i dopasuj sposób finansowania budowy domu do swoich potrzeb i możliwości.

Budowa przyjazna środowisku

Budowa oparta na odnawialnym surowcu pochodzącym ze zrównoważonej gospodarki leśnej, standard domów energooszczędnych i redukcja emisji CO2, cisza i porządek na placu budowy, odpady ograniczone do minimum.

Krok po kroku

Prace koncepcyjne

Analiza potrzeb, przygotowanie wstępnej wyceny i podpisanie umowy przedwstępnej. Analiza dokumentów planistycznych oraz technicznych możliwości budowy na działce. Adaptacja gotowego projektu lub opracowanie dedykowanej koncepcji architektonicznej. Aktualizacja wyceny i sporządzenie mapy do celów projektowych. Badanie gruntu wraz z opracowaniem dokumentacji geologicznej.

Krok 1.
Krok 2.
Pozwolenie na budowę

Opracowanie wielobranżowego projektu budowlanego, obejmującego architekturę, konstrukcję, instalacje elektryczne, teletechniczne i sanitarne, w tym kanalizację, wentylację, ogrzewanie i instalacje wodociągowe. Ostateczna wycena projektu i podpisanie umowy przyrzeczonej. Pozyskanie niezbędnych opinii i decyzji administracyjnych obejmujących warunki przyłączenia do sieci energetycznej, wodociągowej i kanalizacyjnej, wraz z późniejszym uzgodnieniem projektów branżowych. Uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę, przejęcie placu budowy i opracowanie harmonogramu realizacji.

Stan zerowy

Zamówienie materiałów oraz pozyskanie i zakontraktowanie ekip budowlanych. Opracowanie projektu technologicznego konstrukcji, a następnie rozpoczęcie prefabrykacji elementów domu. Realizacja robót ziemnych na placu budowy i wykonanie płyty fundamentowej (jeżeli oferta obejmie jej wykonanie). Przeprowadzenie odbioru fundamentu.

Krok 3.
Krok 4.
Stan surowy otwarty

Zakończenie prefabrykacji wraz z montażem stolarki okiennej i wykonaniem elewacji, a następnie transport elementów domu na plac budowy. Montaż ścian, stropów i konstrukcji dachu, a następnie jego pokrycie. Przeprowadzenie odbioru stanu surowego otwartego.

Stan surowy zamknięty

Montaż drzwi, schodów strychowych i bram garażowych. Realizacja instalacji wewnętrznych, obejmujących instalację elektryczną i sanitarną, w tym kanalizację, wentylację, ogrzewanie i instalację wodociągową. Przeprowadzenie odbioru stanu surowego zamkniętego.

Krok 5.
Krok 6.
Stan deweloperski

Wykonanie elewacji budynku i wylewek podłogowych. Montaż balustrad, rolet i żaluzji. Przeprowadzenie odbioru stanu deweloperskiego i obiór końcowy. Przekazanie dokumentacji powykonawczej wraz z gwarancją i instrukcją użytkowania domu.

Scroll to top