O nas 172gruproducent domów prefabrykowanych

HausWerk jako część grupy PalettenWerk, czyli czołowej firmy w branży drzewnej i jednego z największych producentów palet drewnianych w Europie, prowadzi swoją działalność już od ponad 5 lat. W tym czasie zbudowaliśmy mnóstwo domów oraz budynków użytkowych dla klientów w całym kraju i w wielu miejscach poza jego granicami. Jako uznany producent energooszczędnych prefabrykowanych domów drewnianych zostaliśmy wielokrotnie wyróżniani i nagradzani zarówno przez organizacje i nagrody branżowe, jak i te świadczące o uznaniu w oczach naszych inwestorów. Nasze nowoczesne domy to również innowacja wśród alternatywnych technologii budowlanych, o której jakości świadczą certyfikaty jakości i rekomendacje udzielane przez producentów oraz wielu ekspertów w dziedzinie budownictwa. 

Dzięki temu jesteśmy przekonani o jakości domów HausWerk oraz zapewniamy szybką i bezpieczną budowę wymarzonego domu dla każdego.

Nowoczesne domy prefabrykowane

Naszą działalność na rynku budowy domów rozpoczęły dwa intensywne lata projektu badawczo-rozwojowego realizowanego we współpracy z Politechniką Krakowską i Małopolskim Centrum Budownictwa Energooszczędnego, a także ekspertami i reprezentantami instytucji branżowych. Efektem tych prac było stworzenie i opatentowanie rozwiązań dających z jednej strony stabilność i trwałość konstrukcji, z drugiej energooszczędność, która wykracza poza przyjęte normy, przy jednoczesnej redukcji czasu realizacji budowy. W ramach projektu wyposażyliśmy naszą halę montażową i magazynową w bogaty park maszynowy, który pozwolił na automatyzację produkcji i tworzenie elementów prefabrykowanych naszych domów z najwyższą precyzją. Za swoje działania na polu nauki i przedsiębiorczości zostaliśmy wyróżnieni na tle innych projektów badawczych licznymi nagrodami oraz uznani za jeden z najlepiej zrealizowanych projektów tego typu. Jesteśmy aktywnym członkiem przodujących stowarzyszeń branżowych związanych z energooszczędnym budownictwem drewnianym, w tym Galicyjskiej Izby Budownictwa, Stowarzyszenia Energooszczędne Domy Gotowe i Klastra CleanTech.

Jednym z owoców wypracowanej technologii i całego projektu było powstanie nowoczesnego osiedla ekologicznych domów jednorodzinnych i w zabudowie bliźniaczej. Inwestycja Domy Przyszłości w podkrakowskim Libertowie składa się z 40 domów realizowanych w 5 etapach od 2019 roku. 

Fot.1: Osiedle Domy Przyszłości

Oczywiście oprócz realizacji dużych inwestycji, również budujemy nowoczesne domy dla klientów indywidualnych. Mimo że wciąż najczęściej wybierana metoda budowy domów wśród Polaków to ta klasyczna, oparta na ścianach murowanych, to budownictwo drewniane z roku na rok zyskuje duża popularność. Coraz więcej osób decyduje się odejść od klasycznych rozwiązań i wybiera o wiele bardziej ekologiczne i energooszczędne rozwiązania. Kluczowymi czynnikami z pewnością jest m.in. czas budowy domu, który do stanu deweloperskiego i ze wszystkimi instalacjami można doprowadzić w zaledwie 4 miesiące. Oszczędza to nie tylko czas, ale również pieniądze i mnóstwo zaangażowania po stronie inwestora, który dzięki powierzeniu zadania budowy domu jedynie w ręce generalnego wykonawcy może cieszyć się komfortową realizacją.

Fot.2: Realizacja jednego z projektów gotowych.

Certyfikowane domy prefabrykowane

Jako uznany producent energooszczędnych domów prefabrykowanych posiadamy na swoim koncie szereg nagród i wyróżnień za działalność na polu nauki i biznesu. Nowoczesne domy modułowe wciąż stanowią mniejszościowy udział w rynku budowlanym w naszym kraju, dlatego wyróżnienia takie, jak te stanowią dla HausWerk tym większe docenienie stosowanej technologii i zaangażowaniu w rozwój prefabrykowanych domów w Polsce. Postanowiliśmy więc przybliżyć Wam, jakie konkretnie certyfikaty i dowody uznania otrzymała firma HausWerk i nasza technologia domów prefabrykowanych.

Certyfikat Jakości Stowarzyszenie Energooszczędnych Domów Gotowych

Stowarzyszenie Energooszczędne Domy Gotowe jest organizacją zrzeszającą firmy, które obserwując rozwój budownictwa drewnianego na świecie, chciałyby, aby stało się ono popularne także w Polsce. Organizacja kładzie nacisk na propagowanie prefabrykowanego budownictwa drewnianego, energooszczędność i pasywność budynków. Znajac jej zalety, Stowarzyszenie postawiło na budowę świadomości oraz dbałość o jakość i rzetelność wykonania. Na bazie zebranej wiedzy przyznaje ona coroczny certyfikat jakości, gdzie głównym kryterium jest jakość i trwałość oferowana przez uznanych producentów.

Gazele Biznesu

To jeden z najstarszych, najbardziej wiarygodnych i najpopularniejszych rankingów dla małych i średnich firm w Polsce. Jako jego laureaci jesteśmy w gronie najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce.

Diamenty Forbesa

To jeden z najbardziej prestiżowych rankingów prowadzonych wśród polskich firm, które wskutek swoich działań  najskuteczniej zwiększają swoją wartość rynkową i oferowanych usług/produktów. Wśród nich nie zabrakło także nas.

Lider Małopolski

To nagroda dla najważniejszych inicjatyw, spektakularnych dokonań oraz ważnych gospodarczo i społecznie inwestycji w Małopolsce. Za jej organizację oraz wyłonienie laureatów corocznie odpowiada Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski.

Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju

To wyróżnienie dla firm cechujących się największym stopniem innowacyjności i dbałością o zrównoważony rozwój. Obejmuje ona zarówno innowacje technologiczne, jak i społeczne mające przełożenie na praktyki gospodarcze z pożytkiem dla ogółu społeczeństwa.

PEFC

Certyfikat PEFC poświadcza, że stosowane przez nas drewno pochodzi z legalnego źródła, a wykorzystywane przez nas zasoby leśne są uzupełniane. Jest on wyznacznikiem tego, że wszystkie elementy domów pochodzą od odpowiedzialnych producentów, dzięki czemu produkujemy domy ekologiczne i bezpieczne dla środowiska.

Prefabrykowane energooszczędne domy w najwyższej jakości

To wszystko składa się na najwyższy standard, który swoim mieszkańcom oferują wszystkie domy prefabrykowane, które wykonujemy w naszej fabryce. Wierzymy, że dzięki temu na budowę domu energooszczędnego z roku na rok decydować się będzie więcej osób, chcąc cieszyć się każdą z jego zalet.

Fot.3: Zakończona inwestycja w Gruszeczce.

Zalety budowy domów w systemie ciężkiej konstrukcji niemieckiej coraz częściej dostrzegane są również przez inwestorów biznesowych, którzy decydują się na realizacje tego typu w naszym kraju i całej Europie. Ekologiczne domy prefabrykowane to przyszłość, która dostępna jest już dziś i to dla wszystkich, którzy cenią sobie jakość i precyzję wykonania, trwałość oraz zależy im na odpowiedzialnej pod względem środowiskom budowie. Jeśli i Ty planujesz budowę nowoczesnego domu energooszczędnego, skontaktuj się z nami, a my zajmiemy się resztą. 

Tags:
Scroll to top