O nas 624lutautorska technologia

 

Rozwój technologii w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat sprawił, że współczesne realizacje w konstrukcji drewnianej są powszechne na całym świecie, a w tym również w Polsce. Wykorzystanie drewna jest nie tylko uzasadnione technologicznie, ale również środowiskowo i ekonomicznie. System ciężki niemiecki to technologia najtrwalsza i niezawodna spośród systemów szkieletowych. Budynki w tej technologii mogą być wytwarzane jedynie w zaawansowanych fabrykach. Zastosowanie właśnie prefabrykacji wzbogaconej o metodykę pracy HausWerk daje szereg zalet i możliwości.

 

 

Projekt badawczo-rozwojowy

Początek działalności HausWerk to projekt badawczo-rozwojowy, którego owocem jest opracowana innowacyjna technologia budownictwa drewnianego, prefabrykowanego w systemie ciężkiego szkieletu niemieckiego. Projekt o łącznej wartości 16 mln zł współtworzyła m.in. Politechnika Krakowska, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie oraz organizacje branżowe. Dzięki zaangażowaniu szeregu instytucji i wsparciu finansowym w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój na lata 2014-2020 opracowano optymalne rozwiązania. W efekcie otrzymano stabilność i trwałość konstrukcji na poziomie budynków murowanych i bezkonkurencyjną energooszczędność. Kolejnym efektem badań jest zredukowanie kosztów wytworzenia i montażu domu oraz optymalizacja procesu. Zapewnia to komfort i bezpieczeństwo na wszystkich etapach budowy.

Prace badawcze w czasie projektu prowadzono w zakładach produkcyjnych HausWerk, w laboratorium w centrum badawczo-rozwojowym w Krzeszowicach i przy wsparciu Małopolskiego Centrum Budownictwa Energooszczędnego. Dodatkową pomoc zapewniły przodujące stowarzyszenia branżowe związane z budownictwem drewnianym. Były to: Galicyjska Izba Budownictwa, Stowarzyszenie Energooszczędne Domy Gotowe, Klaster CleanTech, których członkiem firma jest wciąż. Za działania na polu nauki i przedsiębiorczości HausWerk wyróżniono na tle innych projektów badawczych licznymi nagrodami oraz uznano za jeden z najlepiej zrealizowanych projektów tego typu w branży budowlanej.

 

Nowoczesna fabryka domów — technologia HausWerk

Kolejnym etapem rozwoju technologii HausWerk były inwestycje skupione na stworzeniu nowoczesnego parku maszynowego w zakładzie produkcyjnym. Znajduje się tam specjalistyczne wyposażenie, hala montażowo-magazynowa oraz wyspecjalizowany zespół administracyjny, projektowy i operatorski. Dzięki temu zakład produkuje dziś około 100 m² prefabrykowanych przegród dziennie.

Technologia prefabrykatu drewnianego w systemie ciężkiego szkieletu niemieckiego jest synonimem nowoczesnego budownictwa. Stanowi jedno z najbardziej konkurencyjnych rozwiązań na rynku i pozwala uzyskać najwyższą jakość. To dzięki precyzji wykonania, eliminacji błędów wykonawczych oraz czas realizacji skróconego nawet o 80%. Składa się to na technologię HausWerk, a więc gwarantowaną jakość i precyzję, a także oferowaną aż 30-letnią gwarancję na elementy konstrukcyjne każdego domu. Kliknij link i zobacz, jak wygląda proces tworzenia domów od kuchni.

 

Tags:
Scroll to top