O nas 1717kw.

HausWerk to wiodący producent domów prefabrykowanych na rynku krajowym i zagranicznym. Nasza innowacyjna technologia gwarantuje budowę domu energooszczędnego zaledwie w 3 miesiące i została po raz kolejny uhonorowana przez ekspertów branżowych. Tym razem to renomowana austriacka organizacja Holzforschung, która doceniła domy HausWerk poprzez przyznanie naszemu zakładowi prefabrykacji certyfikatu ÜA – Zeichnen. Nowoczesne domy modułowe, które produkujemy w podkrakowskich Krzeszowicach, dzięki współpracy z partnerami zagranicznymi stale trafiają właśnie na rynek austriacki i niemiecki, a wcześniej również i szwedzki. Tym mocniej doceniamy owo wyróżnienie, będące potwierdzeniem zapewnianej przez nas wysokiej jakości i trwałości drewnianych domów.

Naszą działalność na rynku budowy drewnianych domów modułowych rozpoczęły dwa intensywne lata projektu badawczo-rozwojowego realizowanego we współpracy z Politechniką Krakowską i Małopolskim Centrum Budownictwa Energooszczędnego, a także ekspertami i reprezentantami instytucji branżowych. Efektem prac naukowych i projektowych było stworzenie i opatentowanie rozwiązań zapewniających stabilność i trwałość konstrukcji oraz energooszczędność, która daleko wykracza poza przyjęte normy. W dodatku w ramach projektu wyposażyliśmy halę montażową i magazynową w park maszynowy m.in. marki Weinmann, który pozwala na automatyzację procesu produkcji elementów domów energooszczędnych i niezwykle szybki proces budowy domu, który może potrwać zaledwie 3 miesiące do uzyskania stanu deweloperskiego.

Nasze działania na polu nauki i przedsiębiorczości zostały wyróżnione na tle innych projektów badawczych licznymi nagrodami oraz uznane za jedne z najlepiej zrealizowanych projektów tego typu. Między innymi dzięki temu jesteśmy obecnie aktywnym członkiem przodujących stowarzyszeń branżowych związanych z energooszczędnym budownictwem drewnianym, w tym Galicyjskiej Izby Budownictwa, Stowarzyszenia Energooszczędne Domy Gotowe i Klastra CleanTech.

20 marca 2023 roku zostaliśmy ponownie wyróżnieni, otrzymując jako jeden z niewielu producentów domów energooszczędnych w Polsce certyfikat zatwierdzający o produkcji konstrukcji naszych domów zgodnie z przepisami techniczno-budowlanymi opublikowanymi we wzorze przepisów administracyjnych C2 nr. C 2.3.1.4. technicznych przepisów budowy domów szkieletowych i modułowych obowiązujący na terenie Austrii.

Fot.1: Organizacja Holzforschung Austria.

Holzforschung (HFA) to jedna z najważniejszych organizacji badawczych w dziedzinie drewna i jego zastosowań. Przyznawany przez nią certyfikat ÜA – Zeichnen jest ceniony na arenie międzynarodowej i uważany za jedno z najbardziej renomowanych wyróżnień w sektorze drewnianych konstrukcji budowlanych. Związane z nim świadectwo rejestracji (dawniej certyfikat zgodności) jest prawnie przewidzianym dowodem przydatności wyrobów budowlanych w Austrii, które są uregulowane w wykazie materiałów budowlanych ÖA. Dotyczy to m.in. prefabrykowanych nośnych elementów ściennych, stropowych i dachowych o konstrukcji drewnianej. Są to z jednej strony elementy zamknięte z obu stron w drewnianej konstrukcji szkieletowej, a z drugiej strony elementy konstrukcyjne z litego drewna z dodatkowymi warstwami składowymi, tj. izolacja, płyty gipsowe lub elewacja. Jeśli takie prefabrykaty są stosowane w budynkach w Austrii, to podlegają oznakowaniu właśnie ÜA. 

Jego uzyskanie obliguje do stosowania określonych kryteriów technicznych, energooszczędności i ekologii w kwestii budowy domów oraz stanowi ważne potwierdzenie jakości oferowanych produktów. Ważne świadectwo rejestracji potwierdza, że zastosowane elementy ścienne, stropowe i dachowe spełniają wymogi prawne w zakresie oznakowania certyfikatu ÜA, a także świadczą o tym, że producent takiego budynku jest stale poddawany kontroli jakościowej i analizie oferowanych konstrukcji.

Przyszłość budownictwa to innowacyjna technologia budowy domów modułowych wysokiej jakości

Budowa domu z drewna to najbardziej ekologiczny wybór na rynku budowlanym. Drewno to jedyny materiał budowlany, który jest produktem w pełni odnawialnym oraz niepozostawiający odpadu na koniec cyklu życia. Właśnie dlatego nowoczesne technologie budowlane tak szybko rozwijają się w tym kierunku. Domy wykonane ze specjalistycznego surowca o symbolu KVH, które i są wytrzymałe, trwałe, odporne na ogień, szczelne, a także gwarantują niską akustykę budynku. 

Zobacz film o tym, jak powstają nasze domy!

Nowoczesne technologie drewniane pozwalają również zredukować bilans emisji CO2 do minimum. W porównaniu do statystycznego domu murowanego, domy HausWerk wyróżniają się zmniejszeniem tej wartości średnio o 70%, na co bezpośredni wpływ ma wykorzystana technologia przegród oraz wysokiej jakości materiały konstrukcyjne i izolacyjne. Sprawia to, że obecnie nie ma potrzeby wybierać pomiędzy najwyższymi parametrami użytkowymi domów, a neutralnością dla środowiska i opłacalnością. Domy prefabrykowane w systemie ciężkim niemieckim godzą te kwestie, zarówno na etapie budowy, jak i użytkowania. Mając wiedzę dotyczącą możliwości, które daje drewno, należy rozważyć wybór takiego domu w trakcie planowania swojej inwestycji.

Fot.2: Montaż ściany w technologii prefabrykacji.

Produkcja domów energooszczędnych w podkrakowskich Krzeszowicach

Budowę domów drewnianych rozpoczynamy w zakładzie produkcyjnym w podkrakowskich Krzeszowicach. To tam z wykorzystaniem nowoczesnego parku maszynowego i wyspecjalizowanego zespołu administracyjnego, projektowego i operatorskiego produkuje się około 100 m² prefabrykowanych przegród dziennie. Warto podkreślić, że dzięki możliwościom procesu produkcji, gotowe ściany jeszcze na hali produkcyjnej wykonywane są wraz z montażem stolarki okiennej i drzwiowej oraz z wykończeniem elewacji budynku. Dodatkowo gwarantowana najwyższa jakość materiałów i gotowych ścian domu jest stale monitorowana przez naszych specjalistów.

Fot.3: Hala produkcyjna w podkrakowskich Krzeszowicach.

Na zakończenie prefabrykacji następuje transport wszystkich elementów konstrukcyjnych na plac budowy, gdzie zespół montażowy od razu przystępuje do montażu ścian, stropów i konstrukcji dachu wraz z jego pokryciem. Doprowadzenie inwestycji do tego stanu przeważnie zajmuje około 10 dni, od rozpoczęcia prac montażowych.

Jak zbudować wymarzony dom w 3 miesiące?

Technologia prefabrykatu drewnianego w systemie ciężkiego szkieletu niemieckiego jest synonimem nowoczesnego budownictwa. Stanowi jedno z najbardziej konkurencyjnych rozwiązań na rynku i pozwala uzyskać najwyższą jakość. To dzięki precyzji wykonania, eliminacji błędów wykonawczych oraz realizacji skróconej nawet o 80%, prefabrykowany dom modułowy od HausWerk powstaje zaledwie w 3 miesiące od przejęcia placu budowy.

Fot.4: Montaż jednej z realizacji HausWerk na Śląsku.

Jeśli chcesz rozpocząć budowę domu, nie czekaj i skontaktuj się z naszymi specjalistami, którzy odpowiedzą na każde pytanie i pomogą wybudować Twój wymarzony dom jednorodzinny.

Tags:
Scroll to top