Poradnik 306cze

W ostatnim czasie firma HausWerk została ponownie wyróżniona przez inwestorów reprezentujących segment B2B. Powierzono nam specjalistyczną i innowacyjną w zakresie stosowanych technologii rozbudowę Szpitala im. Stanleya Dudricka w Skawinie. To prestiżowa realizacja polegająca na przebudowie i rozbudowie budynku szpitala o aptekę przyszpitalną wraz z częścią magazynową, która potwierdza status i jakość oferty generalnego wykonawstwa inwestycji, którą świadczymy. Jako renomowany producent innowacyjnych rozwiązań budowlanych, ponownie zyskujemy uznanie w segmencie B2B, które świadczy o zaufaniu, jakim cieszymy się wśród inwestorów, oraz potwierdza naszą zdolność do efektywnego wdrażania nowoczesnych rozwiązań technologicznych we wszelakich typach inwestycji budowlanych.

Generalne wykonawstwo inwestycji budowlanych dla inwestorów reprezentujących różne dziedziny biznesu, usług i dziedzin specjalistycznych, to bardzo ważna część oferty HausWerk. Jako jedna z nielicznych firm stale współpracujemy z segmentem B2B w zakresie budowy wszelakich budynków użyteczności publicznych od przestrzeni socjalnych, przez budynki w rezimie sanitarnym po opisywany teraz specjalistyczny budynek będący częścią nowoczesnego szpitala specjalistycznego w Skawinie. Doświadczony generalny wykonawca tj. nasza marka, gwarantuje bezpieczną i szybką budowę w prostej i przystępnej formie. W skrócie — razem z nami zaprojektuj i wybuduj swój budynek już w kilka miesięcy. Poniżej opiszemy wspomniane case study, które przybliży Ci możliwości, które daje zatrudnienie generalnego wykonawcy budynków modułowych z Czatkowic Dolnych. Zapraszamy do lektury!

Rozbudowa szpitala w Skawinie z HausWerk — generalny wykonawca inwestycji

Wspomniany obiekt znajduje się w Skawinie, a omawiana inwestycja obejmuje przebudowę oraz rozbudowę istniejącego budynku szpitala. Obecny obiekt świadczy specjalistyczne usługi medyczne z zakresu chirurgii, ortopedii oraz przygotowania żywienia pozajelitowego. Rozbudowa ma zwiększyć możliwości całego budynku oraz unowocześnić pracę kadry medycznej. Warto dodać, że pomimo rozbudowy i prowadzonych prac, nasza technologia pozwala, aby liczba użytkowników obiektu zarówno w formie pacjentów, jak i pracowników specjalistycznych na żadnym z etapów inwestycji nie ulegała zmianie. Co więcej, proces ten jest dla nich komfortowych i bezpieczny, dzięki cichemu i czystemu procesowi montażu konstrukcji i wykończenia, który trwa zaledwie kilka tygodni.

Fot.1: Wizualizacja nowej części szpitala.

Nowa część kompleksu będzie miała prostą, funkcjonalną formę, składającą się z trzech połączonych prostokątów z podcieniem w strefie wejściowej. Budynek będzie dwukondygnacyjny z poddaszem nieużytkowym w części magazynowej i zostanie przykryty dachami dwuspadowymi o kącie nachylenia wynoszącym 15 stopni. Planowane rozszerzenie prac obejmie również utwardzenie podłoża w okolicy budynku z kostki betonowej oraz wyposażenie wjazdu na działkę obsługującą rozbudowywaną część budynku.

Fot.2: Przekrój budynku.

Całkowita powierzchnia zabudowy nowej części budynku wynosić będzie 641,30 m², a powierzchnia użytkowa to 384,42 m². Długość maksymalna rozbudowanej konstrukcji wyniesie 21,37 m, a szerokość 26,33 m. Rozbudowywana część dostępna będzie wyłącznie dla personelu szpitala, a cały obiekt będzie pełnić funkcje apteki przyszpitalnej oraz magazynu, dostarczając niezbędnych materiałów i leków dla placówki medycznej. Wnętrza zostaną zaprojektowane tak, aby zapewnić odpowiednie warunki do przechowywania oraz przygotowywania substancji farmaceutycznych. Plan funkcjonalny przewiduje zarówno pomieszczenia socjalne i sanitarne dla personelu, jak i pomieszczenia administracyjno-szkoleniowe oraz część specjalistyczną w zakresie przygotowania płynów infuzyjnych typu “Clean room”.

Fot.3: Widok montażu wiązarów dachu.

Dzięki możliwościom naszej technologii cały proces inwestycyjny trwa zaledwie kilka miesięcy, o czym z pewnością przeczytacie zarówno na naszej stronie, jak i w mediach społecznościowych HausWerk już niebawem. Na tą chwile końca dobiegają prace związane z montażem konstrukcji budynku. Następnie nasi specjaliści przejdą do wykończenia konstrukcji zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz. Na koniec wykonane zostaną prace specjalistyczne polegające na wyposażeniu obiektu w niezbędne elementy umożliwiające wykorzystanie przestrzeni do celów medycznych. 

Więcej zakończonych lub prowadzonych realizacji dla segmentu B2B i inwestorów indywidualnych znajdziecie tutaj — Realizacje – Domy Prefabrykowane HausWerk

Kompleksowa obsługa inwestycji budowlanej — gwarancja jakości i doświadczenie HausWerk

Opisany projekt rozbudowy Szpitala im. Stanleya Dudricka w Skawinie jest kolejnym dowodem na coraz większe otwarcie się polskiego rynku na nowoczesne i energooszczędne technologie budowlane nawet w tak specjalistycznych placówkach, jak szpitale. Wybór HausWerk jako partnera do realizacji tej inwestycji świadczy o zaufaniu inwestorów do doświadczenia i wiodącej pozycji naszej firmy na rynku. Kontynuujemy tym samym swoją misję doskonalenia procesów budowlanych i dostarczania innowacyjnych rozwiązań, które przyczyniają się do rozwoju świadomości inwestorów oraz postępu technologicznego w branży budowlanej.

Jesteśmy niezmiernie dumni z tego zaufania oraz z możliwości wdrożenia naszych innowacyjnych rozwiązań w tak prestiżowym projekcie! Dzięki zastosowaniu naszej zaawansowanej technologii budowlanej rozbudowa i przebudowa budynku szpitala będzie mogła być przeprowadzona szybko i efektywnie, minimalizując czas realizacji i praktycznie eliminując zakłócenia w funkcjonowaniu placówki medycznej. To priorytet zarówno dla inwestora, jak i nas, jako wykonawcy. Nasz zespół inżynierów i techników zadba o to, aby każdy etap projektu został zrealizowany z najwyższą starannością i zgodnie z najnowszymi standardami branżowymi. – dodał na zakończenie Prezes Zarządu HausWerk — Rafał Korytowski.

Chcesz dowiedzieć się więcej o technologii prefabrykacji drewnianej? Sprawdź więcej artykułów na ten temat:

  1. Innowacyjne rozwiązania w budownictwie — HausWerk opatentował pionierskie rozwiązanie! – Domy Prefabrykowane HausWerk
  2. Nowoczesna inwestycja budowlana, to energooszczędny budynek drewniany — kolejna realizacja B2B z HausWerk – Domy Prefabrykowane HausWerk
  3. Inwestycje deweloperskie, budynki kubaturowe i użyteczności publicznej — drewniane budynki energooszczędne podbijają rynek! – Domy Prefabrykowane HausWerk
Tags:
Scroll to top