O nas 1331sie

Dzięki wykorzystaniu sprawdzonej technologii prefabrykacji drewnianej, która powstała m.in. przy współpracy z Politechniką Krakowską i Małopolskim Centrum Budownictwa Energooszczędnego przez lata działalności zrealizowaliśmy blisko 250 realizacji dla inwestorów w kraju i za granicą. Zaufanie inwestorów i docenienie najwyżej jakości i trwałości oferowanego prefabrykatu i konstrukcji sprawie, że wciąż rozpoczynamy kolejne realizacje indywidualne, a także inwestycje publiczne i komercyjne. Jedną z nich jest tocząca się właśnie budowa nowoczesnego i energooszczędnego obiektu sanitarnego na ternie krakowskiego Uzdrowiska Kraków Swoszowice.

Współpraca z HausWerk to kompleksowa koordynacja całości inwestycji. Jesteśmy ekspertami w technologii budynków prefabrykowanych i niezależnie od tego, czy realizujemy osiedle mieszkaniowe, biuro, obiekt komercyjny czy budynek użyteczności publicznej, nasi inwestorzy mogą liczyć na nasze wieloletnie know-how oraz doradztwo projektowe i budowlane na każdym etapie. To w połączeniu z elastyczną ofertą, umożliwia dostosowanie procesu prac projektowych do indywidualnych potrzeb inwestora, pozwala zrealizować dowolną inwestycję do standardu surowego otwartego (SSO), surowego zamkniętego (SSZ) lub deweloperskiego (SD) wraz z fundamentem i instalacjami lub wykonania jedynie elementów prefabrykowanych budynku wraz z transportem na plac budowy. Cały proces w zależności od jego skali i zaawansowania projektowego najczęściej zajmuje zaledwie kilka miesięcy. Poniżej szerzej pokażemy Ci, jak prowadzimy inwestycje w budynki energooszczędne dla naszych partnerów.

Nowoczesny budynek energooszczędny przy współpracy z Uzdrowiskiem Kraków Swoszowice

Wspomniana powyżej realizacja, której inwestorem jest Uzdrowisko Kraków Swoszowice, to powstający w ramach tej współpracy budynek, który będzie pełnił funkcję zaplecza sanitarno-szatniowego na terenie Uzdrowiska. Rzecz jasna, zostanie w całości wykonany zgodnie ze sprawdzoną technologią HausWerk, która zagwarantuje nie tylko szybkość prac, najwyższą trwałość i precyzję wykonania, ale również energooszczędność całego budynku. Budynek modułowy będzie liczył sobie 117,38 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej i zostanie wykończony m.in. elewacją łączącą w sobie tynk i dekoracyjne lamele drewniane. To popularne w ostatnich latach rozwiązanie wykończenia zewnętrznego, pozwoli zachować ekologiczny styl całej konstrukcji, ale również pozwoli na komfortowe użytkowanie i konserwację powierzchni ścian nawet po latach.

Fot.1: Wizualizacja budynku sanitarnego, który powstanie na terenie Uzdrowiska Kraków Swoszowice.

Dodajmy, że omawiana inwestycja jest w na etapie projektowania. Dzięki zastosowaniu naszej technologii budynek powstanie już niebawem, a samo zamontowanie ścian modułowych na placu budowy potrwa zaledwie od 3 do 5 dni roboczych. Wykończenie budynku do stanu deweloperskiego tym samym odbędzie zaledwie w przeciągu kilkunastu tygodni od startu procedowania budowy.

Standardy budowy domu energooszczędnego

Energooszczędne domy modułowe od HausWerk są realizowane są w technologii ciężkiej niemieckiej, która spełnia najwyższe standardy wytrzymałości. Zapewnia to nasz dopracowany i sprawdzony przez lata proces produkcyjny z wykorzystaniem nowoczesnego i zautomatyzowanego parku maszynowego, a także ciągła kontrola jego jakości i zachowania najwyższych standardów. Zastosowany materiał, w odróżnieniu od zwykłego “drewna budowlanego”, to ciężka konstrukcja z drewna KVH gwarantująca nośność i stabilność. Wykorzystywane drewno jest poddawane suszeniu komorowemu, które zatrzymuje procesy biologiczne i zapobiega degradacji pod wpływem czasu. To wszystko sprawia, że jesteśmy pewni naszej konstrukcji i udzielamy na nią aż 30 lat gwarancji!

producent domów prefabrykowanych

Fot.2: Hala produkcyjna HausWerk w podkrakowskich Krzeszowicach. 

Technologia stosowana przez nas opiera się na pół-automatyzacji procesu produkcji. Przygotowanie i montaż elementów budynku odbywa się na dedykowanych do obróbki drewna maszynach i stołach montażowych. Wykorzystujemy do tego światowej klasy sprzęt marki Weinmann, który gwarantuje najwyższą precyzję i jakość wykonania za każdym razem. Całość prefabrykatu jest zgodna z wymiarami w projekcie, jego poszczególne elementy skręcane i zszywane według ściśle określonych norm.

Zasady budowy energooszczędnego budynku z HausWerk

Budynki wykonywane w technologii HausWerk charakteryzuje niezwykle szybki i komfortowy proces projektowania, produkcji prefabrykatu i prac na placu budowy. Jest tak, ponieważ ściany, stropy i elementy dachowe dostarczane są na miejsce realizacji w stanie gotowym do montażu. Pozostaje jedynie połączenie wszystkich elementów konstrukcyjnych na przygotowanej płycie fundamentowej i wykończenie do założonego standardu realizacji projektu, który zazwyczaj jest stan deweloperski.

Fot.3: Realizacja budynku socjalnego dla firmy PalettenWerk z Jordanowa.

Właśnie dlatego średni czas montażu całego budynku to zaledwie kilka dni, a całej budowy około 3 miesiące. Szybkość prac, to oczywiście również maksymalne usprawniony proces budowy, który bezpośrednio przekłada się na znaczną redukcję kosztów inwestycji i komfort inwestora, ponieważ warto pamiętać, że oprócz pieniędzy oszczędzamy także czas. Dzięki kompleksowemu procesowi projektowemu, a następnie produkcji i montażu budynku pod opieką generalnego wykonawcy, inwestor praktycznie nie musi angażować się w proces budowy. Z pewnością nie w takim stopniu, jak miałoby to miejsce w przypadku realizacji w tradycyjnej technologii. W dodatku każdy projekt posiada przypisanego kierownika budowy lub koordynatora, który wraz z szeregiem specjalistów dba o przebieg całej inwestycji. Zapewnia on bieżący kontakt z inwestorem, podwykonawcami, koordynację, nadzór i odbiory prac, zakup materiałów, dbałość o rozliczenia, transport i logistykę w czasie całego procesu budowlanego. Oczywiście opracowuje i dba także o kontrolę i nadzór nad harmonogramem budowy. Zamiast kontraktowania i kontrolowania szeregu ekip budowlanych, otrzymujemy w takim razie jedną osobę, która jest dedykowana projektowi przez wszystkie kolejne etapy budowy od A do Z.

Koszt budowy domu energooszczędnego

Krótki czas realizacji z rekomendowanym generalnym wykonawcą pozwala także na precyzyjne oszacowanie budżetu budowy. W porównaniu do realizacji budynku murowanego, gdzie cały proces trwa ok. 20 miesięcy, budynki w konstrukcji HausWerk są odporne na powszechne dzisiaj wahania cen materiałów i kosztów pracy. Daje to inwestorowi poczucie bezpieczeństwa finansowego od samego rozpoczęcia współpracy, aż po odbiór kluczy. Co więcej, dysponując zespołem doradców finansowych, inwestor całość spraw związanych z budową może załatwić w jednym miejscu. Ogromne doświadczenie, ponad 200 realizacji, współpraca ze specjalistami finansowymi i ekspertami z 12 banków gwarantują możliwość pozyskania finansowania inwestycji dostosowanego do każdych potrzeb i oczekiwań, a także możliwość skorzystania z preferencyjnych dopłat do kredytów na budowę budynków energooszczędnych.

Przyszłość budownictwa domów energooszczędnych

Na energooszczędność w budownictwie wpływ mają rozmaite czynniki, od wyboru technologii realizacji budynku, przez sposób jego ogrzewania i wentylowania aż po rodzaj materiałów wykorzystanych do jego budowy. Budownictwo drewniane to technologia przyjazna dla środowiska i jest jedyną tradycyjną technologią, która umożliwia uzyskanie zerowego bilansu emisji CO2. Poprzez optymalne i kontrolowane wykorzystanie materiałów na poszczególne elementy konstrukcji i wykończenia znacznie ograniczamy odpady budowlane. Termoizolacja domów HausWerk stanowi blisko 80% grubości ściany zewnętrznej, co przekłada się na wysoką energooszczędność i najlepsze standardy przenikania ciepła.

Fot.4: Osiedle 40 domów w Libertowie, którego generalnym wykonawcą jest HausWerk.

Z założenia są one projektowane do wykorzystania nowoczesnych technik grzewczych w formie pomp ciepła oraz wentylacji mechanicznej z rekuperatorem, które mogą być uzupełnione o panele fotowoltaiczne. Długofalowe korzyści finansowe płynące z ich zastosowania, a także preferencyjne warunki kredytów i dofinansowań na tzw. zielone budownictwo sprawiają, że z roku na rok można je zobaczyć w coraz większej liczbie domów. Współpracując z HausWerk możesz liczyć na darmowe doradztwo w zakresie wykorzystania odnawialnych źródeł energii i instalacji z tym związanych. Dodatkowo, nasi eksperci finansowi wybiorą dla Ciebie najlepsze warunki finansowania budowy domu energooszczędnego z wykorzystaniem dostępnych programów wsparcia.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o technologii prefabrykacji drewnianej? Sprawdź więcej artykułów na ten temat:

  1. Budowa nowego domu — Jak zrobić to szybko i bezpiecznie w 2023 roku? – Domy Prefabrykowane HausWerk
  2. Certyfikowane domy prefabrykowane — HausWerk z certyfikatem instytutu Holzforschung Austria. – Domy Prefabrykowane HausWerk
  3. Szukasz działki do budowy domu lub inwestycji? Sprawdź, jak kupić działkę od gminy i zbudować dom w kooperatywie mieszkaniowej. – Domy Prefabrykowane HausWerk
Tags:
Scroll to top