O nas 1715wrz

Budownictwo energooszczędne sukcesywnie rośnie z roku na rok. Nieustannie bite rekordy ilości domów stawianych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii drewnianych, to nie wszystko, ponieważ każdego roku rośnie również liczba inwestycji deweloperskich i publicznych zrealizowanych w ten sposób. W HausWerk już od lat regularnie realizujemy budynki prefabrykowane dla podmiotów administracji publicznej, leśnej, a w ostatnim czasie również i dla sektora ochrony zdrowia. Obecnie do produkowanego już  budynku szatniowo-sanitarnego, który wykonamy na terenie Krakowa, dołączyła rozbudowa Szpitala im Stanleya Dudricka w Skawinie. Nasz firma wybuduje nowe skrzydło szpitala, w którym miejsce znajdzie apteka szpitalna oraz magazyn substancji.

Budynki prefabrykowane z drewna już od dawna nie powinny kojarzyć się nam jedynie z niewielkimi domami letnimi. Obecnie takie konstrukcje stanowią znaczny odsetek rynku, a rozwój technologii zaawansowanej prefabrykacji, dopracowanie procesów i zmiany legislacyjne sprawiają, że w większości rozwiniętych państw globu możemy spotkać nawet wieżowce stawiane z drewna. W Polsce również energooszczędne budownictwo przestaje być niszową alternatywą i zaczyna zdobywać coraz większą część rynku. Efektem tego i ogromu zalet, które niesie wykorzystywanie takich konstrukcji, jest to, że również i w naszym kraju podmioty publiczne decydują się na swoje inwestycje właśnie na podstawie budownictwa modułowego drewnianego.

Fot.1: Wizualizacja budynku szatniowo-sanitarnego, który powstanie na terenie Uzdrowiska Kraków Swoszowice.

HausWerk jako renomowany producent domów jednorodzinnych, osiedli deweloperskich, a także budynków kubaturowych i użyteczności publicznej regularnie realizuje kompleksowe inwestycje na rynku B2B. Oprócz wspomnianej powyżej budowy obiektu sanitarnego dla Uzdrowiska Kraków Swoszowice, w naszym portfolio znajdzie szereg innych realizacji dla podmiotów inwestycyjnych i publicznych — więcej o realizacjach.

Prefabrykowany budynek drewniany od HausWerk

W najbliższym czasie na terenie Szpitala Wielospecjalistycznego im. Stanley Dudricka w Skawinie przeprowadzona zostanie przebudowa i rozbudowana całego kompleksu o część magazynową i pełniącą funkcję apteki.

Fot.2: Wizualizacja rozbudowy Szpitala im Stanleya Dudricka w Skawienie o część magazynu substancji oraz aptekę szpitalną.

W ramach tej inwestycji powstanie budynek wykonany w pełni z wykorzystaniem sprawdzonej technologii prefabrykowanej HausWerk. Nowa część będzie składać się z dwóch kondygnacji, które zaoferują łącznie aż 404,5 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej.

Fot.3: Wizualizacja rozbudowy Szpitala im Stanleya Dudricka w Skawienie o część magazynu substancji oraz aptekę szpitalną.

Proces budowy budynków drewnianych

Ogromną przewagą omawianej technologii w porównaniu do tradycyjnych budynków murowanych jest niezwykle krótki czas całej realizacji. Wciąż wiele osób uważa, że średni czas budowy np. domu to minimum kilkanaście miesięcy, które w dodatku utożsamia się z wieloma problemami, nagłymi komplikacjami i niekończącymi się wydatkami. W przypadku modułowych rozwiązań drewnianych jest jednak zupełnie inaczej!

producent domów prefabrykowanych

Fot.4: Fabryka HausWerk w podkrakowskich Krzeszowicach.

Decydując się na postawienie budynku z HausWerk gwarantujemy sobie doprowadzenie realizacji aż po stan surowy otwarty w zaledwie kilka tygodni od rozpoczęcia prac na placu i odpowiedniego przygotowania działki budowlanej. Jest tak, ponieważ prefabrykację wyróżnia fakt, iż wykonanie wszystkich elementów konstrukcyjnych budynku odbywa się jednocześnie w specjalistycznej fabryce, gdzie cały proces przebiega w sposób zautomatyzowany. W efekcie wykonanie ścian, stropu drewnianego oraz drewnianej konstrukcji dachu zajmuje jedynie kilka dni. Równocześnie na miejscu budowy przebiega wykonanie fundamentów, a więc gotowe już ściany mogą natychmiast zostać przetransportowane i zmontowane. 

Fot.5: Przykładowy montaż budynku modułowego.

Na tym etapie pozostają prace z zakresu wykończenia do określonego stanu. Właśnie dzięki temu nawet wspomniane powyżej realizacje mogą zająć jedynie 3 miesiące od rozpoczęcia prac ziemnych do przekazania kluczy w ręce inwestora.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o technologii prefabrykacji drewnianej? Sprawdź więcej artykułów na ten temat:

  1. Inwestycje deweloperskie, budynki kubaturowe i użyteczności publicznej — drewniane budynki energooszczędne podbijają rynek! – Domy Prefabrykowane HausWerk
  2. Jak pozyskać finansowanie budowy domu? Dofinansowania, ulgi, nowoczesna technologia budowy, bezpieczny kredyt 2% i wiele innych skutecznych rozwiązań! – Domy Prefabrykowane HausWerk
  3. Trendy w budownictwie — domy typu nowoczesna stodoła – Domy Prefabrykowane HausWerk
Tags:
Scroll to top