Poradnik 2817mar

Projekty domów typu „nowoczesna stodoła” od kilku lat cieszą się ogromną popularnością na rynku budowlanym. Mnóstwo inwestycji, zwłaszcza tych wykorzystujących alternatywne technologie budowlane stawia właśnie na tego typu projekty. Jest tak, ponieważ taka bryła domu cechuje się prostotą, a zarazem nowoczesnym i atrakcyjnym wyglądem. Jednak nowoczesne stodoły wyróżniają się nie tylko podobną bryłą konstrukcji, ale również wieloma możliwościami adaptacji takiego domu. Interesuje Cię koszt budowy nowoczesnej stodoły lub budowa takiego domu? Sprawdź, na co zwrócić uwagę, aby wybór projektu był odpowiedni i rozpocznij realizację domu swoich marzeń!

Na przestrzeni ostatnich lat mogliśmy obserwować mnóstwo zmieniających się trendów na rynku budowlanym. Jednymi z najbardziej zyskujących na popularności w tym czasie są proste projekty domów parterowych lub dwukondygnacyjnych w stylistyce stodoły. To różne projekty domów z nowoczesnymi rozwiązaniami, których bryła jest zwykle nieskomplikowanym prostokątem zwieńczonym ostrokątnym dachem. Nowoczesne stodoły świetnie sprawdzają się wśród projektów małych domów, ale również ich stylistyka może dobrze pasować przy projekcie dużego domu jedno lub nawet wielorodzinnego. To tylko kilka z opcji, które mają nowoczesne domy projektowane w tym kształcie. Mimo że nie jest on z pewnością dla każdego, warto poznać jego możliwości i wady, które również posiada taka bryła.

Planując budowę domu przede wszystkim, warto wybrać projekt, który mimo upływu lat zachowa swoje walory użytkowe i oczywiście wciąż będzie cieszył nasze oczy. Priorytetem powinno być więc wzniesienie domu nowoczesnego, energooszczędnego i ergonomicznego na poziomie, który da nam komfort i bezpieczeństwo na kolejne lata użytkowania. Znasz odpowiedni projekt domu? Wraz z naszymi specjalistami pomożemy Ci znaleźć idealny projekt domu.

Zalety domu typu nowoczesna stodoła

Co prawda bryła domów typu nowoczesna stodoła może na pierwszy rzut oka wydawać się dosyć pospolita, to często jest to projekt domu wymarzony dla wielu Inwestorów. Wyróżniają się głównie swoją przestronnością oraz bogatą ilością przeszkleń i praktycznym układem pomieszczeń. Prosta figura umożliwia maksymalne wykorzystanie oferowanej powierzchni, dzięki czemu dom o nawet niewielkie nowoczesne stodoły o małym metrażu mogą z powodzeniem służyć kilkuosobowej rodzinie.

W dodatku zarówno jego budowa, jak i utrzymanie jest stosunkowo niedrogie z uwagi na nieskomplikowany projekt. To rozwiązane idealnie pasuje do zastosowania jednej z alternatywnych technologii budowlanych tj. prefabrykacji drewniana, z której wykorzystaniem coraz częściej powstają nowoczesne domy jednorodzinne w naszym kraju. Dzięki temu budowa trwa zaledwie kilka miesięcy od rozpoczęcia prac. Pozwala ona jeszcze mocniej wykorzystać potencjał energooszczędności, który jest ogromną cechą w przypadku domów drewnianych.

Fot.1: Przykład domu w nowoczesnym stylu od HausWerk.

Kolejną zaletą projektów domów tego typu mnogość możliwość na etapie wykończenia. Prosta bryła, którą ma dom typu takiej stodoły, pozwala stosunkowo niskim kosztem zadbać o wyjątkowy wygląd zewnętrzny w każdym detalu jego wykończenia.

Najlepsze projekt nowoczesnej stodołynowoczesne domy prefabrykowane

Wspólną cechą projektów domów ze stylistyki nowoczesnych stodół jest ich uniwersalność. Nowoczesne stodoły łączą w sobie modernistyczny i minimalistyczny wygląd, ze świetną charakterystyką użytkową. Projektując nowoczesne domy, musimy mieć na uwadze mnóstwo czynników od nas niezależnych. To między innymi zmieniające się prawo, restrykcje budowlane, czy nawet okoliczni mieszkańcy, dla których nasz projekt również może mieć znaczenie. Decydując się na wybór domu typu modern taki jakim jest nowoczesna stodoła, z pewnością ułatwi nam poradzenie sobie z tymi przeciwnościami.

Fot.2: Realizacja w Lipinkach.

Projekt domu w stylu nowoczesnej stodoły od HausWerk

Decydując się na przeprowadzenie swojej realizacji wraz z marką HausWerk, Inwestor otrzymuje gwarancje najwyższej jakości oraz szybkiej i bezpiecznej realizacji. W dodatku dla ułatwienia trudnej decyzji o wyborze odpowiedniego dla własnych potrzeb projektu przygotowaliśmy obszerne portfolio projektowe. Zawiera ono wiele budynków w stylistyce nowoczesnej stodoły. Zapoznając się z nimi, można odnaleźć zarówno parterowy dom, jak i taki z funkcjonalnym poddaszem użytkowym i sporą powierzchnią.

Poznaj gotowe projekty domów typu stodoła z portfolio projektowego rekomendowanego producenta:

Carina

dom prefabrykowany energooszczędny carina

Fot.3: Nowoczesna parterowa stodoła Carina.

Dom parterowy Carina skradnie serca wszystkich miłośników projektów w stylu nowoczesnej stodoły. Modna i minimalistyczna bryła budynku skrywa obszerną strefę dzienną, aż 3 sypialnie, garderobę, 2 łazienki, spiżarnię i pomieszczenie techniczne. Do dyspozycji mieszkańców jest o wiele więcej, niż na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, zarazem zachowując wyjątkowy styl domu.

Leo

Fot.4: Projekt gotowy – parterowy dom Leo.

Parterowy dom Leo to projekt, który mimo niewielkiej powierzchni wyróżnia się nietuzinkową estetyką i funkcjonalnością wnętrza. Prosta bryła budynku idealnie sprawdzi się zarówno jako dom wakacyjny, jak i całoroczny dom dla niewielkiej rodziny. Natomiast zadaszona strefa relaksu dostarczy wielu niezapomnianych chwil. Dzięki powierzchni zabudowy nieprzekraczającej 70 m² można go wybudować na zgłoszenie.

Antila

projekt domu piętrowego antila

Fot.5: Większy dom jednorodzinny nowoczesna stodoła.

Antila to uniwersalny projekt domu jednorodzinnego z poddaszem użytkowym oraz jasnym i przestronnym salonem na parterze połączony z jadalnią i otwartą kuchnią. W dodatku 3 sypialnie na piętrze, w tym jedna z obszerną garderobą sprawiają, że ten dom niewątpliwie doceni rodzina poszukująca dobrze zagospodarowanej przestrzeni i komfortu w połączeniu z mnóstwem zalet, które dają domy energooszczędne.

Serperns

Fot.6: Nowoczesny dom parterowy Serpens.

Ciekawy projekt nowoczesnej stodoły Serpens został stworzony dla osób, którym marzy się duży i praktyczny parterowy dom. Bryła typu nowoczesna stodoła została wzbogacona o przestrzenny i ergonomiczny układ. Dzięki temu budynek oferuje aż 192 m² powierzchni użytkowej, dwumiejscowy garaż i miejsce pod zewnętrzną strefę relaksu. 

Jeśli interesuje Cię więcej szczegółów, chcesz poznać wszystkie projekty domów lub masz już za sobą wybór projektu domu i interesuje Cię cena projektu, lub chcesz zaznajomić się z pozostałą ofertą projektów domów, odezwij się do nas w dowolny sposób. Nasi specjaliści omówią każdy aspekt planowanej inwestycji, pomogą dopasować projekt domu i przeprowadzą przez dalsze etapy współpracy. Zapraszamy do kontaktu!

Tags:
Scroll to top