Poradnik 2913maj

Mieszkanie na start – Kredyt zero procent, to kolejna inicjatywa mająca na celu pobudzenie popytu na rynku nieruchomości, która wejdzie w życie już niebawem! W ramach programu mieszkanie na start młodzi ludzie będą mogli nabywać pierwsze mieszkanie i budować domy jednorodzinne, korzystając z wyjątkowo okazjonalnych warunków finansowania. Ale czy na pewno? Czym jest kredyt “Mieszkanie na start”, kto na nim zyska, kiedy będzie można zbudować dom korzystając z tego rozwiązania i jak wpłynie on na całą branżę? Na te pytania odpowiemy Wam dalej.

W styczniu 2024 roku zakończyło się przyjmowanie wniosków w kończącym się programie “Bezpieczny Kredyt 2%”, którego wprowadzenie skutkowało dużym zainteresowaniem społecznym. Duże zainteresowanie i jeszcze większe potrzeby społeczne sprawiły, że to nie koniec tego typu inicjatyw ze strony administracji państwowej. Właśnie dlatego już niebawem osoby marzące o własnym mieszkaniu lub domu będą miały szansę skorzystać z nowego programu rządowego — Mieszkanie na Start. W tym artykule przybliżamy, na czym polega ten program oraz kto może z niego skorzystać.

Czym jest kredyt Mieszkanie na Start?

Projekt Mieszkanie na start, to kolejny po Bezpiecznym Kredycie 2% rządowy program mający na celu pomoc w zaspokojeniu podstawowych potrzeb mieszkalnych naszych obywateli. Jest to odpowiedź na potrzeby osób poszukujących pierwszego mieszkania lub domu, której celem będzie również pomoc w przeciwdziałaniu gwałtownemu wzrostowi cen nieruchomości, które wynikały m.in. z sytuacji geopolitycznej i inflacji. Program ten oferuje kredyt hipoteczny o oprocentowaniu 0%. Zanim jednak przystąpisz do tego programu, warto poznać jego zasady i ograniczenia.

Generalnym założeniem projektu jest możliwość finansowania inwestycji w nieruchomość zapewniającą dobrobyt danego gospodarstwa domowego, korzystając jednocześnie z 10-letnich dopłat do kredytów hipotecznych. Ma on na celu wsparcie osób, które nie mogą zaciągnąć standardowej hipoteki ze względów finansowych, umożliwiając im obniżenie oprocentowania i raty kredytu. Oprocentowanie kredytów zależy od liczby osób w gospodarstwie domowym, przy czym dla niektórych grup oprocentowanie może wynosić nawet 0%.

Kto może skorzystać z programu i jakie są warunki?

Program “Mieszkanie na start” będzie dostępny dla różnych grup społecznych, lecz możliwość skorzystania podlega pewnym warunkom. Oto najważniejsze z nich:

1. Osoby młode poniżej 35. roku życia

Program szczególnie skierowany jest do osób młodych, które chcą rozpocząć swoją niezależność mieszkaniową.

2. Gospodarstwa domowe

Program jest dostępny dla gospodarstw domowych składających się z co najmniej dwóch osób, bez ograniczeń wiekowych.

3. Osoby nieposiadające nieruchomości

Jednym z kluczowych warunków uczestnictwa w programie jest brak posiadania obecnie lub w przeszłości innego mieszkania lub domu jednorodzinnego. Wyjątkiem są osoby posiadające do 50% udziałów nabyte przez dziedziczenie lub darowiznę.

4. Limit dochodowy

Wysokość dochodu kwalifikującego do programu zależy od liczby osób w gospodarstwie domowym. Im większa liczba osób, tym wyższy limit dochodowy.

5. Limit wiekowy dla singli

Singiel (1-osobowe gospodarstwo) może skorzystać z programu, jeśli nie przekracza 35. roku życia w dniu składania wniosku.

6. Limit kwoty kredytu

Maksymalna kwota kredytu, którą można uzyskać w ramach programu, zależy od liczby osób w gospodarstwie domowym.

Więcej szczegółów znajdziecie w rządowym komunikacje – Mieszkanie na Start – Ministerstwo Rozwoju i Technologii – Portal Gov.pl (www.gov.pl)

Korzyści budowy domu korzystając z Programu “Mieszkanie na Start”:

Program “Mieszkanie na start” stanowi innowacyjną inicjatywę rządową, która nie tylko ułatwia nabywanie pierwszego mieszkania, ale również wspiera budowę domów jednorodzinnych. Jego wprowadzenie niesie ze sobą szereg korzyści dla osób planujących inwestycję w swoje własne miejsce do życia. Są to między innymi:

1. Finansowanie budowy domu dzięki “Mieszkaniu na start”

Jedną z kluczowych możliwości, jakie oferuje Program “Mieszkanie na start”, jest wsparcie finansowe przy budowie domu jednorodzinnego! Oznacza to, że osoby planujące własną inwestycję budowlaną mogą skorzystać z preferencyjnych warunków kredytowych oraz dopłat do rat kredytu, co znacząco ułatwi realizację ich marzeń o własnym domu.

2. Preferencyjne warunki kredytowe

Oprocentowanie kredytu jest bardzo korzystne, a nawet może wynosić 0% w zależności od sytuacji finansowej beneficjenta.

3. Dopłaty do rat kredytu

Program obejmuje dopłaty do pierwszych 60 lub 120 rat kredytowych, co znacznie obniża miesięczne obciążenia finansowe.

4. Wsparcie finansowe

Program umożliwia osobom o niższych dochodach realizację marzeń o własnym mieszkaniu lub domu, co przyczynia się do poprawy sytuacji mieszkaniowej w kraju.

Wyjątkowa szansa na budowę domu w zaledwie 3 Miesiące. Wystarczy wybrać HausWerk!

Jesteśmy świadomi, że budowa własnego domu to marzenie wielu osób. Dlatego chcemy przedstawić niezwykłą okazję, jaką jest program “Mieszkanie na Start”. To okazja, która umożliwia szybką i wygodną budowę własnego domu z HausWerk na wyjątkowo korzystnych warunkach dla naszych inwestorów. Wspomniany program stwarza niepowtarzalną szansę na spełnienie marzeń o własnym, nowoczesnym domu w zaledwie 3 miesiące!

1. Szybka budowa domu

Dzięki naszej technologii inwestorzy mają możliwość wybudowania swojego wymarzonego domu w niebywałym tempie. W zaledwie 3 miesiące można cieszyć się gotowym, nowoczesnym domem w stanie deweloperskim, który spełni potrzeby mieszkaniowe kilku pokoleń nawet na 100 lat.

2. Wybór dowolnego projektu domu

Każdy inwestor, który korzysta z programu “Mieszkanie na Start”, ma pełną swobodę wyboru projektu swojego domu. Niezależnie od preferencji architektonicznych czy potrzeb przestrzennych, można znaleźć idealny projekt, który spełni wszystkie oczekiwania.

Fot.3: Projekt gotowy Carina – 115,5 m².

3. Kompleksowa obsługa

Jako firma HausWerk, oferujemy kompleksową obsługę na każdym etapie realizacji projektu. Projektujemy, produkujemy, a następnie budujemy dom, zapewniając naszym klientom pełną satysfakcję i bezpieczeństwo realizacji.

Projektujemy, Produkujemy, Budujemy!

Zespół HausWerk gwarantuje kompleksową obsługę na najwyższym poziomie! Działając zgodnie z naszym hasłem – “Projektujemy, Produkujemy, Budujemy!”, zapewniamy pełne wsparcie i opiekę specjalistów od zapytania ofertowej, aż po odbiór kluczy w dowolnym stanie realizacji.

Fot.5: Jedna z realizacji HausWerk w podkrakowskiej Wieliczce.

Właśnie dlatego Program Mieszkanie na Start i oferta HausWerk to świetna szansa na możliwość szybkiej budowy wymarzonego domu. Dzięki współpracy z nami, marzenie o własnym domu może stać się rzeczywistością w zaledwie 3 miesiące! Wystarczy wybrać projekt z naszej bazy lub przesłać do nas dowolny budynek, o którym marzysz, a my zajmiemy się resztą. Zapraszamy do kontaktu!

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o technologii prefabrykacji drewnianej? Sprawdź więcej artykułów na ten temat:

Tags:
Scroll to top